خرید لپ تاپ استوک   
شايع ترين بيماري ارتوپدي و راه هاي درماني آن  best-sites best-sites .

best-sites

شايع ترين بيماري ارتوپدي و راه هاي درماني آن

آرتروز شايع ترين بيماري ارتوپدي مي باشد. آرتروز در مفصل هاي لگن، شانه و يا زانو رخ مي دهد كه خطر آن براي خانم ها از سن 55 سالگي و براي آقايان از سن 65 سالگي آغاز مي شود.

يكي از راه هاي درماني براي افرادي كه آرتروز پيشرفته دارند در نظر گرفته مي شود و بر اساس سن فرد و ميزان پيشرفت عوارض بيماري مي باشد، تعويض مفصل و انجام عمل جراحي است. اما اگر بيماري در مرحله هاي اوليه باشد اغلب با فيزيوتراپي، كاردرماني، دارو، شنا، تزريقات درون مفصلي و كمك گرفتن از عصا هنگام راه رفتن مداوا مي شوند.

افرادي كه دچار اين عوارض هستند به هيچ عنوان نبايد از پله رفت و آمد كنند و در سر بالايي و سر پاييني هايي كه داراي شيب زياد مي باشد پياده روي كنند و نيز بايد در حمل وسايل با وزن مناسب نهايت دقت را داشته باشند، زيرا كه اين عوامل، عوارض را تشديد مي كند و طول درمان را افزايش مي دهد.

اگر مشكلاتي اين چنين در خود ديديد كه به دليل سبك غلط زندگي شما مي باشد و يا در هنگام بروز يك حادثه براي شما رخ داده است به هيچ عنوان وقت را تلف نكنيد و به فيزيوتراپيست در مطب هاي پزشكي مراجعه نماييد و يا تنها با يك تماس تلفني فيزيوتراپي در منزل و كاردرماني در منزل را آغاز كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۰۱:۳۲ توسط:best-sites موضوع:

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده