خرید لپ تاپ استوک   
ريخته گري تحت فشار  best-sites best-sites .

best-sites

ريخته گري تحت فشار

پر كردن قالب ها در ريخته گري ماسه اي به نيروي وزن وابسته است اما در انجام اين كار اين گونه نمي باشد بلكه بر طبق تبديل انرژي فشاري به انرژي جنبشي مي باشد كه بر فلز وارد مي شود.

 

استفاده از قالب هاي فلزي ريژه

انجام ريخته گري با استفاده از قالب فلزي ريژه شامل محدوديت هايي مي شود و آن اين است كه در اين روش بر اساس نيروي ثقل بايد عمل پر كردن قالب صورت گيرد و به اين دليل مي باشد كه رسيدن به جريان سيال با سرعت هاي بالا ممكن نيست. پروفيل آلومينيوم را با اين روش مي توان به وجود آورد زيرا كه گوشه و لبه هاي تيز را با اين روش مي توان به راحتي توليد كرد.

مزاياي انجام ريخته گري تحت فشار

در اين روش فلز مايع را با سرعت بسيار بالايي به درون حفره قالب ها مورد فشرده سازي قرار مي دهند. در اين روش به دليل وجود فشاري كه مي باشد سبب مي شود كه فلز مايع از نازك ترين سطح ها عبور كند و به ديواره ها نيز برخورد كند كه مي توان از داشتن ابعاد بزرگ جلوگيري كرد و همچنين در مصرف ماده هاي ريختگي نهايت صرفه جويي را كرد.

با توجه به دلايلي كه به آن اشاره  شد، ريخته گري تحت فشار از نظر فني و اقتصادي كاملا مقرون به صرفه است و باعث توليد محصولاتي از جنس فلز مي شود كه در كوتاه ترين زمان ممكن توليد خواهند شد. اين راه براي توليد و فروش پروفيل آلومينيوم بسيار مناسب است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۱:۳۵ توسط:best-sites موضوع:

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده